Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33CNCPA6111K2ZH
Call 07942705330 74% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Capacity | 50 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
| Color | Transparent |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 80 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
| Color | Transparent |
View Complete details
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Disposable |
| Brand | Tupperware |
| Color | White |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Number Of Compartment | 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 1000 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 200 Pieces |
| Color | Transparent |
| supply | all south full |
View Complete details
| Capacity | 1200ml |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Restaurants |
| Type | Plain |
| Pack Size | 200 Pieces |
| Color | White |
View Complete details
| Capacity | 750 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 500 Pieces |
| Color | Black |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 6000 Piece
| Capacity | 25 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
| Color | Transparent |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1 litre |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage, Storage and Organization, Packaging and Transport |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage, Packaging and Transport, Storage and Organization |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Storage and Organization, Food Storage |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Packaging, Beverage Packaging, Food Storage |
| Features | Leak Proof, Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Printed |
| Usage and Application | Food Packaging, Food Storage, Beverage Packaging |
| Features | Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| I need | Food Packaging Container |
| Usage | Party |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1000 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Printed |
| Usage and Application | Beverage Packaging, Food Storage, Food Packaging, Pharmaceutical and Medical |
| Features | Air Tight, Recyclable, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1000 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Packaging, Beverage Packaging |
| Features | Air Tight, Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Storage, Pharmaceutical and Medical, Food Packaging |
| Features | Air Tight, Recyclable, Reusable, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Beverage Packaging, Food Packaging |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Air Tight |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Number Of Compartments | 8 |
| Type | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Pack Size | 100 Piece |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Storage, Food Packaging, Beverage Packaging |
| Features | Air Tight, Reusable, Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products, Food Packaging, Pharmaceutical and Medical, Catering and Events, Beverage Packaging |
| Features | Leak Proof, Reusable, Air Tight |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Pharmaceutical and Medical, Personal Care and Cosmetics, Food Packaging, Beverage Packaging |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Reusable, Air Tight |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Beverage Packaging, Pharmaceutical and Medical, Catering and Events, Personal Care and Cosmetics, Food Packaging |
| Features | Reusable, Air Tight, Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Usage and Applications | Pharmaceutical Storage, Food Storage |
| Features | Durable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Pack Size | 100 Pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Capacity | 200 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Pack Size | 100 Pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Disposable |
| For Storing | Dry Fruits |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Capacity | 500 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Biryani Packaging |
| Shape | Rectangle |
| Design | Plain |
| Color | Transparent |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Pack Size | 100 Pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Design | Plain |
| Type of Plastic | Disposable |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Box Material | PET |
| Shape | Square |
| Design | Non-Printed |
| Usage/Application | Cake Packaging |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Capacity | 750 ml |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Feature | Useful for food packaging and Bakery purpose |
| Country of Origin | Made in India |
Paper Tub Containers made with high-quality ITC coated white paper.
Good for Liquids and Gravy – The tight locking on our White paper tub containers makes them a preferred choice for packing dal, khichdi, rice, curry, gravies, curd, and other foods. They can hold liquids and oily foods safely without any leakage issues.
Food Grade – All our products are certified safe for food contact
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| No of Compartment | 3 cp |
| Usage/Application | Restaurant Meal Tray |
| Material | PP |
| Usage | Meal Packaging |
| Color | Black |
| Shape | Rectangle |
Additional Information:
View Complete details