Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33CNCPA6111K2ZH
Call 07942705330 74% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Bagasse |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Piece |
| Colour | Brown |
| Color | White |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Sugarcane Bagasse |
| Capacity | 50ml |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Bagasse |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Piece |
| Colour | White |
| Color | Brown |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Size | 250 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Paper Tub Containers made with high-quality ITC coated white paper.
Good for Liquids and Gravy – The tight locking on our White paper tub containers makes them a preferred choice for packing dal, khichdi, rice, curry, gravies, curd, and other foods. They can hold liquids and oily foods safely without any leakage issues.All our products are certified safe for food contact
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |
| Feature | Food Packaging and Ice cream tubs |
| Country of Origin | Made in India |
Paper Tub Containers made with high-quality ITC coated white paper.
Good for Liquids and Gravy – The tight locking on our White paper tub containers makes them a preferred choice for packing dal, khichdi, rice, curry, gravies, curd, and other foods. They can hold liquids and oily foods safely without any leakage issues.
Food Grade – All our products are certified safe for food contact
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Paper Tub Containers made with high-quality ITC coated white paper.
Good for Liquids and Gravy – The tight locking on our White paper tub containers makes them a preferred choice for packing dal, khichdi, rice, curry, gravies, curd, and other foods. They can hold liquids and oily foods safely without any leakage issues. All our products are certified safe for food contact
Additional Information:
View Complete details