Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33CNCPA6111K2ZH
Call 07942705330 79% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Capacity | 600 ml |
| Plastic Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | White |
| Usage and Applications | Food Storage, Storage and Organization |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Disposable |
| Color | Silver |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| brand | own |
View Complete details
| Capacity | 750 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
| Color | Black |
View Complete details
| Capacity | 50 ml |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Pack Size | 1000 Pieces |
| Color | Black |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Storage and Organization, Food Storage, Packaging and Transport |
| Features | Reuseable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage, Packaging and Transport, Storage and Organization |
| Features | Reuseable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Beverage Containers, Packaging and Transport, Food Storage, Storage and Organization |
| Features | Reuseable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
| I need | Food Packaging Container |
| Usage | Restaurant |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Paper |
| Type | Plain |
| Number Of Compartments | 5 |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Size | 6 Inch |
| Pack Size | 35 Piece |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| I need | Food Packaging Container |
| Usage | Restaurant |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2700 Box
Product Brochure
| Shape | Rectangle |
| Capacity | 750ml |
| Cover | With Lid |
| Pack Of | 1000 Pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Packaging, Beverage Packaging, Pharmaceutical and Medical |
| Features | Air Tight, Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Beverage Packaging, Catering and Events, Food Packaging, Food Storage, Personal Care and Cosmetics, Pharmaceutical and Medical |
| Features | Reusable, Air Tight, Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Capacity | 1000 gm |
| Usage/ Application | Biryani Packaging |
| Material | Plastic |
| No. Of Compartments | One |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Disposable |
| Color | White |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
View Complete details